Warto wiedzieć:
menu      miód
menu      propolis
menu      pyłek kwiatowy
menu      mleczko pszczele
menu      jad pszczeli
menu      wosk pszczeli

Co tak na prawdę oferują nam pszczoły?

Tutaj dowiecie się Państwo, czym są poszczególne produkty pszczele, oraz czemu służą i w jaki sposób możemy je wykorzystać.

Dział Wiedza oferuje nam metody wdrożenia tych informacji do naszego, nie bójmy się tego stwierdzić, słodszego życia. Począwszy od czysto spożywczej, poprzez odżywczą, dalej kosmetyczną a skończywszy na zdecydowanie leczniczej.

Z pewnością warto jest się znacznie poważniej zagłębić w owe tajniki, gdyż każdy z nas, znajdzie tam receptę na własne, choćby już tylko delikatnie mówiąc potrzeby, nie wspominając o dolegliwościach.

Sięgając pamięcią historii kilka stuleci do tyłu, warto zwrócić uwagę na bardzo istotny fakt, jakim była wartość miodu w naszym kraju. Nie bez powodu Polska nazywana była jako Kraj miodem i mlekiem płynący.
Ostatnie stulecie bardzo dotkliwie wpłynęło na nasze podejście do Matki Natury. Utraciliśmy zdolność postrzegania i szanowania środowiska naturalnego. Lata reglamentacji produktów spożywczych, do dziś niosą ze sobą negatywne skutki. Przydziały mięsne, potrafiły w wielu rodzinach wyprzeć inne podstawowe i jakże niezbędne składniki naszej codziennej diety.

Produkty pszczele - są darem Natury, niosącym niezliczoną ilość właściwości odżywczych jak i leczniczych.

Bardzo dobrze wiedzą o tym fakcie kraje Europy Zachodniej jak i Ameryki Północnej, gdzie średnie, roczne spożycie miodu na osobę, kilkakrotnie przewyższa zużycie w Polsce. Trzeba przy tym zauważyć, że kraje te odnotowują nieporównywalnie wyższą odporność na szereg chorób w stosunku do mieszkańców naszego kraju. Znacznie częściej sięgamy po leki farmakologiczne w przypadku rozwinięcia się choroby, aniżeli profilaktycznego przyjmowania produktów pszczelich o wielostronnym działaniu z pominięciem szkodliwego wpływu na nasz organizm.

Oczywiście, możemy zupełnie obojętnie przejść obok powyższego faktu, albo nareszcie po uświadomieniu sobie tak licznych i niezbitych dowodów, wpłynąć na to co stanowi nasze codzienne, nie tylko smaczne ale i przede wszystkim zdrowe pożywienie.

design: Krzysztof Bęben